DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.386,50 -0.051

Son Dakika: Sözleşmeli kamu personeline kadro düzenlemesi TBMM’de! 28 Kasım 2022’den önce işe başlayanlar kadroya geçecek

Son dakika: AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sözleşmelilere kadro düzenlemesine ilişkin bilgi verdi. Düzenlemenin TBMM’ye sunulduğunu ifade eden Elitaş, “28 Kasım 2022’den önce işe başlayanlar kadroya geçecek” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Son Dakika: Sözleşmeli kamu personeline kadro düzenlemesi TBMM’de! 28 Kasım 2022’den önce işe başlayanlar kadroya geçecek

Kamuda çalışan sözleşmelilere kadro verilmesine ilişkin kanun teklifinin, Meclis Başkanlığına sunulduğunu ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, “28 Kasım 2022 den önce sözleşmeli personel statüsünde olanlar kadroya alınacak” dedi.

Mustafa Elitaş’ın açıklamalarından satır başları;

“Kamu personeline sözleşmeli olarak çalışanlar müracaat ettikleri halde atamaları gerçekleştirilecektir. Bugün kanun teklifini biraz önce TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Cumhur İttifakı olarak genel taslağı kanun haline getirmek için görevi yerine getirmiş olduk. İlgili komisyonlara havale edilecek, komisyonlarda gündemi içinde takdiri önümüzdeki hafta bugünden itibaren 48 saat içinde görüşülmesi gerekiyor.

“PAZARTESİ YA DA SALI YASALAŞTIRMAYI PLANLIYORUZ”

Kültür ve Turizm Bakanımız Devlet Opera ve Balesi ile ilgili özel bir açıklama yaptı. Onlar da kadroya geçecek. Bundan sonra TBMM başkanlığı, ilgili komisyonlara havale edecek. Pazartesi veya Salı günü önümüzdeki hafta bu kanun teklifini yasalaştırmayı planlıyoruz. Bu teklifin 458 bin kişiye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında düzenleme yapıyoruz. Bunu tamamen 657 sayılı kanunun 4B maddesine göre gerçekleştirmiş oluyoruz.

UZMAN ÇAVUŞLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

Uzman çavuşlarla ilgili kanun var, o kanunla ilgili belli süre uzman çavuşluk yapanlar sınava tabi olmadan ilk başvurduğu kurumlarla ihtiyaç varsa memuriyet hakkı kazanma düzenlemesi var, o düzenleme devam ediyor. Belediye personeli 3+1 modeline dahil etmiş oluyoruz.

“1 AY İÇİNDE ATAMALARI YAPILACAKTIR”

Sözleşmeli personelin nasıl çalıştırılacağına ilişkin düzenlemeler mevcut. Buna geçenler devlet memuru kadrosunda devam edecekler. Sözleşmeli sefaköy escort personellerin devam garantisi olmadığı gibi terfi imkanları ve imza yetkileri yoktu. Bunlar devlet memuru statüsüne gireceklerinden dolayı bu imkanlardan yararlanacaklar. Sözleşmeli olarak çalışan kamu personelleri 1 ay içinde müracaat ettikleri takdirde atamaları yapılacaktır

EYT ile kısmı biz bitirdik. Taktir yüce Meclis’in.

Ayrıntılar geliyor…

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.