DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.428,68 0.056

AK Partili Şamil Tayyar: Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı beklentilerin gerisinde kaldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emekliye yapılacak zam oranını yüzde 25 olarak açıklarken, AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar’dan paylaşılan rakama dikkat çeken bir tepki geldi. Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı, maalesef beklentilerin gerisinde kaldı. Memur da emekli de mutlu değil. İnancım o ki bir telafi düzenlemesi olacaktır” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Partili Şamil Tayyar: Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı beklentilerin gerisinde kaldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) ilan ettiği enflasyon verileriyle birlikte memur ve memur emeklilerine verilecek enflasyon farkıyla emekli aylıklarına yapılacak zam oranları kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye yüzde 25 zam yapılacağını açıkladı.

ŞAMİL TAYYAR’DAN SES GETİRECEK ÇIKIŞ

Erdoğan’ın açıkladığı rakama ise AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar’dan dikkat çeken bir yorum geldi.

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar.

“ZAM ORANI BEKLENTİLERİN GERİSİNDE KALDI”

Tayyar sosyal medya paylaşımında, “Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı, maalesef beklentilerin gerisinde kaldı” dedi.

“İNANCIM O Kİ BİR TELAFİ DÜZENLEMESİ OLACAKTIR”

Tayyar mesajının devamında şunları kaydetti; “Memur da emekli de mutlu değil. Oysa sözleşmelilere kadro, asgari ücret ve EYT kararı büyük memnuniyet oluşturmuştu. İnancım o ki bir telafi düzenlemesi olacaktır.”

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.