DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

Samsung, Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’i tanıttı!

Samsung Electronics, zorlu saha koşullarına uygun olarak tasarlanmış Galaxy XCover7 akıllı telefonunu ve Galaxy Tab Active5 tabletini tanıttı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsung, Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’i tanıttı!

Galaxy S24 Ultra’nın en net görüntüsü ve fiyatı sızdırıldı! İşte özellikleri…

Samsung Electronics, çok yönlü yetenekler, optimizasyon ve güvenlik gerektiren aktif saha işleri de dahil olmak üzere zorlu kullanım senaryolarının üstesinden gelebilen, kurumların geniş ölçekte kullanımlarına yönelik akıllı telefon Galaxy XCover7’yi ve yine aynı amaçlara hizmet eden yeni tableti Galaxy Tab Active5’i tanıttı. Her iki cihaz da 5G bağlantısı, yükseltilmiş mobil işlemci performansı ve artırılmış bellekle gelişmiş mobilite yetenekleri sunuyor.

Tab Active5 ve Xcover7, sahip olduğu kullanıcı tarafından değiştirilebilir pil tasarımı  ve Tab Active5’de de  sunulmaya başlanan  7×24 operasyonlar için Pilsiz Kullanım Modu ile mobil iş sürekliliğini sahada kesintisiz mümkün kılıyor. Aynı zamanda Xcover7’de yeni ve güçlü bir ana kamerayla, çözünürlüğü artırılmış ekranla geliyor.

IDC Marketscape’in Worldwide Rugged Mobile Devices 2023 Vendor Assessment raporuna göre, 2022 yılında ABD’deki kurumların üçte birinden fazlası (%38) dayanıklı mobil cihazlar kullanıyor. Bu kurumların %38’i, 2023 yılı süresince daha fazla mobil cihaz satın almayı planladıklarını bildiriyor.[1] Daha güvenilir ve dayanıklı mobil cihazlar, yüksek performansa sahip olduğundan; imalat, sağlık, perakende ve kamu dahil olmak üzere birçok sektörün kurumsal ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu nedenle dayanıklı mobil cihaz pazarı, hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Samsung Electronics MX Business Başkan Yardımcısı ve Global Mobil B2B Ekibi Başkanı Jerry Park, ürünlerle ilgili şunları belirtti: “Samsung, günümüzde benzeri görülmemiş zorluklarla ve fırsatlarla karşı karşıya olan işletmelerin, bu dinamizmin doğurduğu ihtiyaçlara ayak uydurabilecek cihazlara ihtiyaç duyduğunun farkında. Bu nedenle, sahaçalışanlarına yönelik en üst düzeyde dayanıklı cihazlar olan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’i geliştirdik. Bu ürünler sadece güçlü ve çok yönlü olmakla kalmıyor, aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir kullanım da sunuyor. Bu da onları her durumda bağlantı kurabilen, üretkenlik sunan ve çalışanların ve kurumların verilerinin güvende kalmasını destekleyen mükemmel cihazlar haline getiriyor.”

GALAXY XCOVER7 VE GALAXY TAB ACTIVE5: ÜSTÜN DAYANIKLILIK & UZUN ÖMÜR

Zorlu çalışma koşullarına dayanmak üzere tasarlanan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çalışanların akıllı telefonlarını ve tabletlerini endişe duymadan kullanmasına imkan tanıyor. Her iki cihaz da (Tab Active5 ile verilen S Pen de dahil olmak üzere) suya ve toza dayanıklılık için IP68 derecesine sahip.[2] Cihazlar, şantiye veya perakende depoları gibi zorlu çalışma ortamlarına uygun bir dayanıklılık seviyesi sunuyor. MIL-STD-810H[3] askeri standardına uygun üretilen Galaxy XCover7, 1.5 metreye kadar yükseklikten düşmelere, Galaxy Tab Active5 ise cihazla verilen koruyucu kılıf kullanıldığında 1.8 metreden düşmelere karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı.[4]

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, sırasıyla, dayanıklılığı ve çizilmeye karşı direnci artıran Corning® Gorilla® Glass Victus®+ ve Corning® Gorilla® Glass 5 ile donatıldı. Cihazların ekranları, dokunma hassasiyetinin ayarlanmasına olanak tanıyor[5] ve eldiven kullanan çalışanların cihaz kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıca iki cihaz da yüksek hijyen gerektiren senaryolarda kullanılabilmesini olanacak sağlayacak şekilde dezenfektanlarla kullanılabilmesi için tasarlandı.[6] Samsung Galaxy’nin bu özelliklerle daha dayanıklı hale gelen cihazları, şiddetli hava koşullarına veya benzer zorluklara dayanacak şekilde üretildi. Bu özelliklerle cihazlar, birçok sektörde ön saf çalışanlar için ideal hale geldi.

OFISTE, SAHADA VEYA ÖN SAFLARDA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRMEK İÇİN TASARLANDILAR

Günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında şirketler, çalışanlarının bağlantıda ve çevrim içi kalmasına ihtiyaç duyuyor. Galaxy XCover7, hızlı ve güvenilir 5G desteği ve  Wi-Fi 5 özelliğine sahip.Galaxy Tab Active5’te ise 5G’nin yanında Wi-Fi 6 özelliği de sunuluyor. Bu son teknoloji bağlantı yetenekleri, çalışanların daha verimli ve etkili ortak çalışmalar sürdürmesine olanak tanıyor. Sorunsuz bağlantı özelliklerine ek olarak, Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’in birinci sınıf ekranları, kolay ve rahat kullanım sunuyor.

XCover7’nin 6.6 inç ekranı, önceki nesillere göre geliştirilen çözünürlüğünün yanı sıra daha geniş ekrana sahip. Tab Active5’in 8.0 inçlik ekranı ise artırılmış ekran parlaklığı sayesinde güneş ışıklarının yoğun olduğu dış mekan koşullarında dahi net görünüyor ve 120Hz’e kadar çıkan yenileme hızıyla daha akıcı bir görüntüleme deneyimi sunuyor. İnce ve hafif kasalarıyla her iki cihaz da iş yerinde veya hareket halindeyken güçlü kurumsal işleri desteklemek üzere tasarlandı.

Samsung Galaxy’nin dayanıklı cihazları, en zorlu çalışma koşullarında bile çalışanlara ihtiyaç duydukları desteği ve bağlantı özelliklerini sağlayarak iş sürekliliğini garanti ediyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5 kullanan çalışanlar, sahada veya fabrikada geçirdikleri zorlu günlerde, şarj etme esnasında boşa harcanan zamanı azaltmak ve üretkenliği artırmak için hızlı şarJ özelliğinden yararlanabiliyor. Her iki cihaz da değiştirilebilir pillerle donatıldı. Bu özellik, iş yerinde ve dışında aksamaları en aza indiriyor

Galaxy Tab Active5, Pilsiz Kullanım Modunda pil olmadan da çalışabiliyor. Bu, çalışanların cihazı kiosklarda veya araçlarda kesintisiz olarak kullanmasına ve sıcak ortamlarda cihazlarının pil sağlığını korumasına olanak tanıyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5’te ayrıca POGO şarj ara yüzü de bulunuyor. POGO şarj yuvalarına sahip iş yerleri aynı anda birden fazla cihazın şarj edilmesini sağlayarak şarj süreçlerini kolaylaştırıyor.

ÜRETKENLİĞİ VE GÜVENLİĞİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMAK İÇİN GELİŞTİRİLDİLER

Samsung’un dayanıklı cihazları, aynı zamanda üretkenliği de en üst düzeye çıkarmak ve sahadaki işleri kolaylaştırıp daha verimli hale getirmek için tasarlandı. Artırılmış hoparlör sesi seslerin doğru duyulmasını sağlayarak iş sahasındaki olası karışıklıkların önüne geçiyor. Programlanabilir tuşlar kısa yollar sunup üretkenliği artırırken örneğin her 2 modelde de ilk yıl ücretsiz sunulan Samsung’un ileri düzeyde mobil cihaz yönetim platformu olan Knox Suite!in bir özelliği olan Knox Capture ile hızlı barkod tarama,[ depo işleri veya mobil satış noktası (mPOS) işlemleri kolaylaşıyor.

Çalışanlar, gelişmiş PC bağlantısı ile akıllı telefon veya tabletlerinin tüm gücünü açığa çıkarabiliyor. Cihazlar, “Link to Windows” özelliğiyle mobil ve PC cihazları arasında hızlı içerik paylaşabiliyor, eşzamanlı görüntüleme yapabiliyor ve genel iş sürekliliğini zahmetsizce yürütebiliyor. Bu özellik, sahadan ofise taşınan işlerde masaüstü cihazın ara yüzünü kullanarak çalışıyor.

Şirketler, verimliliği destekleyen hızlı tempolu bir ortamda faaliyet göstermeye devam ederken, Samsung Galaxy dayanıklı serisi, çalışanların daha kısa sürede daha fazla iş yapmasını sağlayarak üretkenliği artırmaya ve işyeri operasyonlarını güçlendirerek artan tüketici taleplerini karşılamaya yardımcı oluyor. Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çeşitli işlevsel kılıflardan şarj istasyonlarına, USB-Type C PTT (push to talk:bas-konuş) ‘lere ve daha fazlasına kadar bir dizi üçüncü taraf aksesuarla uyumlu çalışıyor ve her türlü iş operasyonuna tam olarak entegre oluyor.

GALAXY XCOVER7 VE GALAXY TAB ACTIVE5, SAMSUNG KNOX VAULT KORUMASINA SAHİP

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Samsung’un dayanıklı cihazlarında bir ilk kez, Samsung Knox Vault desteğiyle geliyor. Samsung Galaxy’nin güçlü güvenlik ve koruma yeteneklerini amiral gemisi cihazların ötesine genişletme taahhüdünün bir parçası olarak, artık kurumsal müşteriler de, iş ihtiyaçlarını karşılamak için güvenle kullanabilecekleri daha fazla cihaz seçeneğine sahip. Knox Vault; PIN kodları, şifreler ve desenler gibi kilit ekranı bilgileri de dahil olmak üzere, birçok yöntemle cihazlardaki en kritik verilerin korunmasını sağlıyor.

Sistemin ana işlemcisinden ve belleğinden fiziksel olarak izole edilmiş, kullanıcının ekranı kilitlediği andan itibaren etkili olan güvenli bir yürütme ortamı oluşturan Knox Vault sayesinde kullanıcılar, ihtiyaç duydukları güvenliğin keyfini sorunsuz bir şekilde çıkarabiliyor. Knox Vault, kullanıcıların cihazda depolanan verilerini şifreleyen güvenlik anahtarlarının korunmasına yardımcı oluyor; cihaz kaybolsa veya çalınsa bile güvenliğin sağlanmasını sürdürüyor. Donanım tabanlı kötü niyetli işlemlere karşı da dayanıklı bir çözüm olan Samsung Knox Vault, kullanıcının verilerini yalnızca yazılım tabanlı korsanlığa karşı değil, aynı zamanda üst düzey profesyonel araçlar kullanan donanım odaklı saldırılarına karşı da koruyor.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

KAYNAK: HABER7

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.