DOLAR 32,5442 % 0.05
EURO 35,1183 % 0.21
STERLIN 41,5238 % 0.15
FRANG 36,8189 % 0.05
ALTIN 2.436,04 % 0,14
BITCOIN 65.009,53 -0.313

“Devrim olacak” sözleriyle duyuruldu! e-Devlet’te yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “e-Devlet üzerinden başlayacak yeni bir uygulamanın haberini verdi. Oktay, “e-Devlet’te yeni bir devrim olacak blok zincir tabanlı bir giriş sistemini, dijital kimliği getiriyoruz. e-Cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blok zincir ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-Devlet’e girebilecek” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Devrim olacak” sözleriyle duyuruldu! e-Devlet’te yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen ‘Dijital Türkiye 2023 1’inci Toplantısı’na katıldı.

“YENİ KOLAYLIKLARIN KAPISINI ARALAYACAK”

“DETSİS KULLANIMA AÇILDI”

Oktay, belediyeler ve iş dünyasını da kapsayan dijital hizmetlerin sayısını her geçen gün arttırdıklarına dikkat çekerek, “Veri paylaşımını henüz tamamlamayan belediyeler ile sanayi ve ticaret odalarının gerekli hassasiyeti en hızlı şekilde göstermelerini bekliyoruz. Aksi takdirde, vatandaşlarımızın konforu için idari yaptırımlarla süreci hızlandırmak zorunda kalabiliriz. Bununla birlikte kullanıcıların güvenliğini artırmak yönünde önemli bir hamle olan çift doğrulama ile giriş kullanımını yaygınlaştırıyoruz. Pek çok ülkeden önce başlayarak öncü olduğumuz e-Devlet çalışmaları gibi ‘Yeşil e-Devlet’ çalışmalarında da çevre ve iklim dostu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlara ek olarak kamu kurumlarının merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında yer alan tüm birimlerine dijital kimlik kazandıran Devlet Teşkilatı Merkezi Kayıt Sistemi (DETSİS) kullanıma açıldı” diye konuştu.

“DİJİTAL GELİŞİM SÜRECİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Bugüne kadarki 13 ‘Dijital Türkiye ve Bürokrasinin Azaltılması Toplantısı’nda alınan 208 karardan 166’sının; yani yüzde 80’inin tamamlandığını söyleyen Fuat Oktay, “Diğer kararlarımız kapsamında kamu hizmetlerinin geliştirme süreçleri ve süreklilik arz eden performans ve izleme nitelikli eylemler devam etmektedir. Bu toplantımızda mutabık kalınan kararları da hızlı şekilde uygulamaya geçirerek dijital Türkiye yolunda uluslararası alanda rekabetçi olmayı sürdüreceğiz. Dijitalleşme yolculuğunda veri odaklı dönüşüm ve siber kalkınma hamleleri ile de dijital gelişim sürecimizi devam ettireceğiz. Küresel gelişmelerden geri kalmadan milli hassasiyetlerini koruyabilen bir anlayışla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye Yüzyılı’nda dijitalin yüzyılını hayata geçirmeye başlıyoruz. Geçmişten bu yana bürokrasiyi azaltmaya ve dijital Türkiye adımlarına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vizyon ve liderlikleri, yakın takip ve destekleri için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.