DOLAR 32,2080 % 0.01
EURO 35,0485 % 0.1
STERLIN 40,9505 % 0.09
FRANG 35,4357 % 0.07
ALTIN 2.531,75 % 1,24
BITCOIN 66.920,00 -0.239

İletişim Başkanlığı’ndan dolandırıcılık uyarısı! ‘İtibar etmeyiniz’

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kamu kurum ve kuruluşlarının ad ve logoları kullanılarak bazı cep telefonlarına gelen kısa mesajların, dolandırıcılık amaçlı olduğunu duyurdu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İletişim Başkanlığı’ndan dolandırıcılık uyarısı! ‘İtibar etmeyiniz’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kısa mesajdaki link aracılığıyla kullanıcıların e-devlet bilgilerinin ele geçirilmesinin amaçlandığını vurguladı.

“DOLANDIRICILIK AMAÇLIDIR”

İletişim Başkanlığı söz konusu dolandırıcılık yönetimine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bazı cep telefonlarına gelen, “e-Devlet Kapısı şifreniz ile giriş yapılmıştır. Sizlere ait değilse lütfen kontrol ediniz.” şeklindeki kısa mesajlar, dolandırıcılık amaçlıdır. Kısa mesajdaki link aracılığıyla kullanıcıların e-devlet bilgilerinin ele geçirilmesi amaçlanmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarının ad ve logoları kullanılarak yürütülmeye çalışılan dolandırıcılık faaliyetlerine dikkat ediniz. Resmi kurumların bildirimleri haricinde herhangi bir bildirim veya duyuruya itibar etmeyiniz.”

İBB’DEN UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mezarlıklar Daire Başkanlığının adı kullanılarak cep telefonlarına dolandırıcılık mesajı atıldığını belirterek, vatandaşları uyardı.

İBB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu mesajın ekran görüntüsüne de yer verilerek, “Bazı vatandaşlarımızın telefonlarına, Mezarlıklar Daire Başkanlığımızdan gelmiş gibi görünen bu mesajın ulaştığı tespit edilmiştir. Söz konusu mesajla ilgili vatandaşlarımızın hiçbir işlem yapmamasını önemle rica ederiz.” ifadesi kullanıldı.

KAYNAK: AA

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.