DOLAR 32,4042 % 0.19
EURO 34,8099 % -0.02
STERLIN 41,4219 % 0.17
FRANG 36,0696 % 0.12
ALTIN 2.406,65 % -0,02
BITCOIN 67.197,65 -3.17

Erdoğan’dan yerli mesajlaşma uygulaması talimatı: Çok yakın takipçisi olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yabancı aplikasyonlar yerine kendi şirketlerimiz tarafından geliştirilen Türkiye menşeli uygulamaların kullanılmasının teşviki bu süreçte bir alternatif olarak değerlendirilebilir. ” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdoğan’dan yerli mesajlaşma uygulaması talimatı: Çok yakın takipçisi olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanlığı’nın 97’nci kuruluş yıl dönümü etkinliğinde konuştu. Erdoğan, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte kamu görevlileri arasında yabancı mesajlaşma uygulamalarının kullanımının da arttığına değinerek şu ifadeleri kullandı:

Söz konusu uygulamalardan resmi kurumlarımıza ait birçok bilgi, belge, not ve doküman da maalesef paylaşılıyor. Bu durumun bilgi güvenliği açısından ciddi bir zafiyet oluşturduğu açıktır. Avrupa ülkelerinin son dönemde bu uygulamaların kullanımı noktasında belli seviye ve görevlerdeki kamu personeline yönelik çeşitli kısıtlamaları hayata geçirdiğini görmekteyiz. Bu konuda devletimizin de artık harekete geçmesi gerektiği inancındayım.” değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı aplikasyonlar yerine kendi şirketlerimiz tarafından geliştirilen Türkiye menşeli uygulamaların kullanılmasının teşviki bu süreçte bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı aplikasyonlar yerine Türk şirketler tarafından geliştirilen Türkiye menşeli uygulamaların kullanımının teşvikinin bu süreçte bir alternatif olarak değerlendirilebileceğini belirterek, şunları söyledi:

“MİT Başkanlığımızın, devletimizin bilgi güvenliğini tahkim hususunda diğer kurumlarımıza rehberlik etmesinde fayda görüyorum. Biz de bu çalışmaların çok yakın takipçisi olacağız. 97 yıllık tarihi ile asırlık bir çınara dönüşen Milli İstihbarat Teşkilatımızın inşallah bizleri her alanda gururlandırmaya devam edeceğine inanıyorum. Bu süreçte biz de sizin yanınızda olmayı, sizlere her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz. Rabb’im yar ve yardımcınız olsun.”

Milliyet

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.