DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.388,01 0.044

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur, emekli ve asgari ücretliye zam müjdesi: Enflasyona ezdirmeyeceğiz

Memur-Sen Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan emekliler için güzel haberin yakında paylaşılacağını duyurdu. Erdoğan memur ve asgari ücretlilere de önemli mesajlar paylaştı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur, emekli ve asgari ücretliye zam müjdesi: Enflasyona ezdirmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Memur-Sen Konfederasyonu’nun değerli yöneticileri, kıymetli gençler, hanımfendiler beyfendiler sizleri hürmetle selamlıyorum. Ülkemizin dört bir yanında emek mücadelesi veren kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum.

Sizlerle birlikte tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Memur-Sen camiasıyla bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.

Polis memuru Özgür Barçın evladımıza ve Resul Barutçu evladımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Tüm kamu personelimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan’ı rahmetle yad ediyorum.

MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

Kuruluşundan bugüne geçen 28 yıllık dönemde Memur-Sen daima tavrını haktan, adaletten ve demokratik değerlerden yana koymuştur. Vesayetçi sistemle, çetelerle, mafya ile, terör örgütleri ile, cuntacılarla mücadelemizde hep yanımızda olan Memur-Sen’e teşekkür ediyorum. Bu temiz, özgün geleneğin daha da güçlendirilerek gelecek nesillere taşınması büyük önem arz ediyor. Memur-Sen’in önümüzdeki dönemde kutlu mücadelesini sürdüreceğine inanıyorum.

“NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR”

Memur-Sen gibi ayağı bu topraklra sağlam basan ilhamını milletin kadim değerlerinden alan Türkiye merkezli hareket eden kurumlarımızın varlığı ile ne kadar gurur duysak azdır. 6 Şubat depremlerinde devletimizin ilgili kurumları, belediyeler, sendikalar, gönüllü kuruluşlar en başından beri olağanüstü çaba sarf etti.

“KİMİLERİ ŞOV YAPMANIN PEŞİNDE KOŞTU”

Memur-Sen’li kardeşlerimiz depremzedelerimizin yanında oldu. Kimileri de şov yapmanın peşinde koştu. Canımız yanarken devleti özellikle suçladılar, yıkıntılar başında bol bol poz verdiler. İşleri bitince orayı terk ettiler. Biz ise halen sahadayız. Son olarak İlham Aliyev ile Akif İnan’ın da memleketi sayılan Kahramanmaraş’ta afet konutlarımızın temelini attık. Bin konutumuzun temelini Aliyev kardeşimiz ile attık. Bu konutların yanında okulu, camisi, sosyal donatı alanları var. Bunlar durup dururken olmadı.

319 bini 1 yıl içinde olmak üzere toplam 650 bin konutun ve köy evinin inşasını tamamlayacağız. Bu arada bazı köy evlerinin teslimini de yaptık.Evi yıkılan kardeşlerimizi yeni yuvalarına kavuşturana kadar durmayacağız. Millet devlet olarak inancımız, engelleri aşma kararlılığımız hepsinden daha güçlüdür.

“MEMURLARIN PARASINI ÖDEYEMEDİNİZ”

Marmara depremini hatırlayın. Ne yapıldı? Bugün ülkeye utanmadan sıkılmadan ‘300 milyar dolar getireceğim’ yalanını atanlar o günlerde IMF komiserlerinin çantacılığını yapıyordu. Bay bay Kemal, halef selef olduklarınız niçin o zaman size bir kuruş para vermediler. Davos’tayız, o zaman Bebecen benim bakanım. Kendilerine (IMF) dedim ki; ‘Türkiye’den alacaklarınızı alıyor musunuz?’ dedim, ‘Alıyoruz’ dedi. ‘Türkiye’den alacaklarınızı alırsınız ama Türkiye’yi siz yönetemezsiniz, ben yönetirim’ dedim. IMF’ye olan borcumuzu bitirdik ve ilişiğimizi kestik.

Bay bay Kemal’in bir sözcüsü var, İP’in de bir ismi var, IMF’in temsilcileri ile toplantı yaptılar. Sıkıntıdaymışız… ‘Bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok’, dedik. Geldikleri gibi döndüler. Esrar kaçakçılarının Londra’ya götürdüğü paralardan 300 milyar dolar alacak herhalde. Başka türlü gelmez. Biz geldiğimizde Döviz rezervi 28 milyar dolardı şimdi 122 dolar döviz rezervimiz var. Ben size yalanı asla tavsiye edemem. Bu millet doğruluk üzerinde ayakta durmuştur.

Daha önce meydanlarda verdikleri hiçbir sözü tutmayanların bol keseden dağıttıkları vaatlerinin de üzerine beton dökeceklerini çok iyi biliyoruz.

EMEKLİLERE MÜJDE

Cumhuriyet tarihinin en büyük atamalarını yapıyoruz. Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon kardeşimizin taleplerini yerine getirdik. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya bayram ikramiyelerini 2 bin lira yaptık. 7 bin 500 lira üzerinde maaş alan emeklilerimiz için de güzel haberi yürttüğümüz çalışmaları bitirdikten sonra milletimizle paylaşacağız.

Farklı kamu kurumlarında çalışan 500 bin kardeşimizin sorununu çözdük. Kamu çalışanı ve emeklilerin beklediği 3500 ek göstergeyi hayata geçirdik. Çalışanlarımıza yüzde 30 üzerinde zam yaptık. En düşük memur maaşını 12 bin liraya çıkardık. Temmuz ayında enflasyon farkı yanında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memularımızı enflasyona ezdirmeme sözünü tutacağız. Bugüne kadar hiçbir zaman memurumuzu ve işçimizi enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NUN ASGARİ ÜCRET VAADİNE YANIT: UYAN DA BALIĞA GİDELİM

Dün gece Kılıçdaroğlu çıkmış asgari ücret üzerindeki vergiyi kaldırmaktan bahsediyor. Bir insan ülkesinden bu kadar mı habersiz olur. Hani derler ya; uyan da balığa gidelim. Baz asgari ücreti vergi dışı bırakalı 1 buçuk yıl oldu bay bay Kemal. İnşallah 14 Mayıs’ta bu trajikomik vakalara son vereceğiz Kılıçdaroğlu’nu da emekli edeceğiz. Böylece hem milletimizi hem kendisini bu eziyetten kurtaracağız. Milletimiz refahını artırmak için verdiğimiz mücadeleyi görüyor ve takdir ediyor. Vatandaşımızın alım gücü 2002 yılına göre daha fazladır.

KİRA ARTIŞLARI

Deprem sonrası özellikle büyükşehirlerimizde aniden artan kira fiyatlarıyla ilgili de gerekli hazırlıkları yapıyoruz. TOKİ vasıtasıyla daha fazla konut üreterek, memur ve ücretlinin refah kaybının önüne geçerek, bu meseleyi mutlaka çözüme kavuşturacağız.

İnsanları fikrine, meşrebine, mezhebine, kökenine göre ayırmanın ne inancımızda ne de siyasi geleneğimizde yeri vardır, asla olmayacaktır. Daha elinde hiçbir güç ve imkan yokken kamu personelini tehdit edenlere meydanı bırakmayacağız. Ne Kılıçdaroğlu ve ortakları gibi devletimizi FETÖ’cülere ve bölücülere teslim edeceğiz, ne de sırf siyasi görüşü sebebiyle birilerini dışlayacağız.

Milliyet

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.