DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.912,76 0.014

9 gün tatil özel sektörü kapsıyor mu? Kurban Bayramı tatili özel sektörü kapsıyor mu? İdari izin özel sektörde geçerli mi?

9 gün tatil özel sektörü kapsıyor mu? Kurban Bayramı tatili özel sektörü kapsıyor mu? İdari izin özel sektörde geçerli mi? soruları merak ediliyor. Yeni Kabine ilk toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirdi. 4 saat 10 dakika süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
9 gün tatil özel sektörü kapsıyor mu? Kurban Bayramı tatili özel sektörü kapsıyor mu? İdari izin özel sektörde geçerli mi?

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını belirtti. Erdoğan, “26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonları ile birlikte toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.” dedi. Açıklamanın ardından ise 9 gün tatil özel sektörü kapsıyor mu? Kurban Bayramı tatili özel sektörü kapsıyor mu? İdari izin özel sektörde geçerli mi? soruları araştırıldı.

9 GÜN TATİL ÖZEL SEKTÖRÜ KAPSIYOR MU?

İdari izin sadece, devlet memurlarının faydalandığı bir izin türüdür. Özel sektör çalışanları için “idari izin” gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını belirtti. Erdoğan, “26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonları ile birlikte toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatili ile ilgili de konuştu. Bayram tatilinin 9 gün olacağını belirten Erdoğan, “Bu sene kurban bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonları ile birlikte toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.” dedi.

İDARİ İZİN NEDİR?

İdari izin ya da diğer adıyla idari tatil sadece 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurlarını kapsayan bir izin türüdür. İdari izin verildiğinde devlet memurları haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamamaktadır. Sadece memurlar değil, devlet sanatçıları, belediye görevlileri, devlet sahne sanatçıları da idari izinli sayılmaktadır. İdari izin bir bakıma kişinin çalıştığı kurum tarafından verilen izin anlamını taşımaktadır. İdaresi izin, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde çalışma gününün tatil ilan edilmesi demektir. Bu tatil, kanunu tatil olmayıp adından da anlaşılacağı gibi tamamen idari bir tatildir.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

  • Kurban Bayramı Arifesi: 27 Haziran Salı
  • Kurban Bayramı 1. Gün: 28 Haziran Çarşamba
  • Kurban Bayramı 2. Gün: 29 Haziran Perşembe
  • Kurban Bayramı 3. Gün: 30 Haziran Cuma
  • Kurban Bayramı 4. Gün: 1 Temmuz Cumartesi

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.