DOLAR 28,9807 % 0.28
EURO 31,5779 % 0.24
STERLIN 36,6543 % 0.34
FRANG 33,1467 % 0.41
ALTIN 1.899,68 % 0,53
BITCOIN 1.105.372 1.246

Tütüncü, “Halktan kopuk siyasetçi başarılı olamaz”

Lider Hakan Tütüncü, 2019 lokal seçimlerini kazanmasında 1500’e yakın meskeni ziyaret etmesinin değerli bir hissesi olduğunu belirterek …

Yayınlanma Tarihi : Google News

Lider Hakan Tütüncü, 2019 lokal seçimlerini kazanmasında 1500’e yakın meskeni ziyaret etmesinin değerli bir hissesi olduğunu belirterek, “Siyasetin sahnesi caddelerdir, sokaklardır. Siyasetin öznesi insandır. Beşerden kopuk, halkın gerçeklerinden uzak bir siyaset şekli muvaffakiyete ulaşabilecek bir metot değildir.” dedi.

Kepez Belediye Lideri Hakan Tütüncü, geçtiğimiz aylarda kongre sürecini tamamlayan AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı’na iyi olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, AK Parti Kepez İlçe Lideri Bahattin Bayraktar da eşlik etti.Tütüncü, AK Parti Muratpaşa İlçe Lideri Osman Ülker’e ve idare heyetine vazifelerinde muvaffakiyetler diledi ve her vakit yanlarında olduğunun iletisini iletti. Tütüncü, daha sonra parti binasındaki salonda, AK Parti Muratpaşa ilçe idaresi heyeti üyeleri ile ilçe gençlik ve bayan kolları idare heyeti üyelerine hitap etti.

“Çok çalışırsanız Muratpaşa’da sonuç farklı olur”

Tütüncü, muvaffakiyetler dilediği partilere şöyle seslendi: “Muratpaşa İlçe Başkanlığımız, gençlik kollarımız ve bayan kollarımızla son derece dinamik bir yapıya kavuştu. AK Parti Muratpaşa İlçe Liderimiz Osman Ülker’in, başarılı olacağına dair inancım tamdır. İlçe ana kademe, bayan ve gençlik kollarımızın kongre süreçleri çok heyecanlı ve hoş geçti. Muratpaşa Teşkilatımız, kongreden sonra da başarılı bir performans gösteriyor.Önemli ve sıkıntı bir bölgede siyaset yapıyorsunuz. Bunun farkındayım. Ancak Muratpaşa imkansız bir bölge değil. Elbette ki, kıymetli başarılara imza atabileceğiniz bir çalışmayı sürdürürseniz sonuç daha farklı olacak.”

“Seçim kampanyası seçimin sonraki başlamalı”

Seçim çalışmalarının kampanya devrine sıkıştırılmasını gerçek bulmadığını aktaran Tütüncü, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde siyaset yalnızca kampanya periyotlarında sıkıştırılır. Seçime 1 yıl kala çalışırız, diye düşünülür. Bu türlü bir bakış açısı olursa muvaffakiyet elde etmek kolay olmaz. Bir sonraki seçimin kampanya tarihi, bir evvelki seçimin sonuçlarının ilan edildiği dakika ile sizin o seçim sonuçlarını ilanına verdiğiniz reaksiyon ile başlar. Siyasette, 20 gün sonra her şey unutulur, lafını çok duyarız. Aslında hiçbir şey unutulmuyor. Her şey bir yerlere yazılıyor. Unutulduğunu düşündüğümüz şeyler de bilinçaltına yerleşiyor. Seçimi kazandıktan sonra bana, önümüzdeki seçime daha 5 sene var. Yaptığın çalışmalar 1 yıl sonra unutulur. Gerek yok, derler. Algı, vakitle oluşur. Seçim çalışmalarını geniş bir sürece yerleştirerek, tempolu bir biçimde yürüyüşümüzü devam ettirmelisiniz.”

Altınova ve Kırcami imarı

Lider Hakan Tütüncü, 2009’da belediye lideri olduğunda Antalya’nın merkezde iki tane kıymetli imar sorunu olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti: “2009’da belediye lideri olduğumda Antalya’nın merkezde iki tane çok kıymetli, birbirine muadil üzere algılanan, birbiriyle yarışıyormuş üzere görülen iki tane kıymetli imar problemi vardı. Bunlardan birisi Altınova, ikincisi de Kırcami’ydi. Bu iki bölge metrekare ve tesir olarak da birbirine eşdeğerdi.

Seçim periyodunda, Altınova’nın 45 yıldır tahlil bekleyen imar sorununu çözeceğimizi vaat ettik. Seçimi kazandık ve sıkıntıyı çözmek için çalışma başlattık.

“Çözülemez denen Altınova’yı çözdük”

Altınova’nın i imar çalışmalarına başladığımız vakit, siyaseti bilen deneyimli büyüklerimiz, bu işle uğraşma dediler? Neden, diye sorduğumda 45 yıldır çözülememiş bu sorunu sen mi çözeceksin. Bırak dediler, bu memlekette Kırcami’nin imar sorunu çözülür, Altınova’nın imarı çözülmez, yanıtını verdiler. Bu söylenenlere aldırış etmedim lakin büyüklerimizi de kırmak istemedim. İyisi olsun, bir de ben deneyeyim. Tahminen biz çözeriz, dedim. Yaklaşık 7 yıl üzere bir uğraşın sonunda Altınova’nın imarı çözülmüş oldu.

225 milyonluk kamulaştırmaya imar tahlili

Şuan, Altınova çok değerli bir bölge haline geldi. Artık bölgeye, yeni alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, ziraî depolama alanları ve kamu yatırımları geliyor. Altınova’daki EXPO 2016 Bulvarı, Büyükşehir Belediye Liderimiz Menderes Türel devrinde 25 milyon TL bir bütçe ile yapıldı. Şayet Altınova’nın imar planı sıkıntısını bitirmemiş olsaydık o yolu açmak için tahminen 125 milyon, tahminen 225 milyon kamulaştırma bedeli ödenmesi gerekecekti. Lakin biz kamulaştırma bedelini ödetmeden o yolun açılmasını sağladık.

“Kırcami’den daha güç bir imar problemini çözdük”

Kırcami’den çok daha sıkıntı olan bir sorunu çözdüklerinin altını çizen Tütüncü, “Peki, bu sorunu çözen kimdi? AK Parti’ydi. AK Parti Antalya milletvekillerimiz, AK Partili Büyükşehir Belediyesi ile belediyemizin ahenk içerisinde çalışmasıyla Altınova’nın imar sorunu çözüldü.

Sorunlar karşısında öncelik alarak sıkıntıyı halletmeye yönelik bir adım atarsanız Cenabı Allah da, bu çalışmaya bereketli sonuçlar verir ve kentin önünde yıllardır mahzur üzere görülen durumlar ortadan kalkar. Bunun huzur ve memnunluğunu da vatandaş yaşar. Devletin imkanlarını kendi imkanlarınız kadar itinayla kullanırsanız o vakit oraya Cenab-ı Allah rahmet de veriyor ve hoş çalışmalar yaparak kenti farklı bir düzeye getiriyorsunuz.”

“2023’te hoş bir muvaffakiyet kıssası yazın”

Lider Tütüncü, AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı’nı, 2023 genel seçimlerinde hoş bir muvaffakiyet kıssası yazmaya davet ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hedefiniz, 2023 genel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar güçlü bir biçimde seçilmesini sağlamak ve tekrar AK Partimizi güçlü bir formda merkezi yönetimde iktidara taşıyabilmek olmalıdır. Hepimizin en büyük gayesi bu olmalıdır. Zafer, her vakit başarılı olabileceğim, diyenlerindir. AK Partili kardeşlerimin gözlerinde bu ışığı gördüm, görüyorum.İnşallah, Antalya’da, 2023 yılında hoş bir muvaffakiyet öyküsü yazacağız. Bu başarıyı da Cumhurbaşkanımıza armağan edeceğiz.

2023 seçimlerine kadar bir seçim kampanyasının tam da içinde olduğumuzu hiç unutmamamız lazım. Şu an kampanya devam ediyor. 2023’te partimiz ismine önemli bir muvaffakiyete ortaya koyabileceğiniz bir hayali kuruyorsak o vakit hayallerimize layık olabilmek için şimdiden çok çalışmamız gerekiyor.”

“Siyasette muvaffakiyet halkla yürümekten geçer”

Kepez Belediye Lideri Tütüncü, siyasetteki muvaffakiyet formülünü de şu sözlerle anlattı: “Siyasette muvaffakiyet grafiği, gündüzden geceye, geceden gündüze oluşan bir şey değil. Siyasette muvaffakiyet, planlı, programlı, disiplinli çalışmayı lakin kesinlikle halkla birlikte de yürümeyi gerektirir. Siyasetin sahnesi caddelerdir, sokaklardır. Siyasetin öznesi insandır. Beşerden kopuk, halkın gerçeklerinden uzak bir siyaset biçimi muvaffakiyete ulaşabilecek bir metot değildir Bunu zati biz AK Partiler olarak biliyoruz.

Çok konuşan değil fakat çok dinleyen, dinlediklerinden yola çıkarak devalar üreten bir teşkilat yapısını bütün ilçelerimizde hâkim kılmamız gerekiyor. O yüzden insanların sıkıntılarıyla dertlenmeliyiz. Beşerlerle âlâ bir gönül bağı kurmanın yolu, onlarla sıradan beşerler üzere sohbet etmekten geçiyor. Pandemiden evvel haftanın 4 günü hemşehrilerimizi konutlarında ziyaret ediyordum. Yılda ortalama 1500 mesken ziyareti yapıyorum. O ziyaretlere bir başıma gidiyorum, yanımda hiç kimse olmuyor. O konutun içerisindeki beşerlerle öylesine sohbetler ediyorum. İnanıyorum ki, 2019 mahalli seçimlerini kazanmamda en büyük etkenlerden birisi de yılda 1500 konutu ziyaret etmemdi. Vatandaş, eline, gönlüne dokunulmasına gereksinim duyuyor. Bunu yapmamız lazım.”

Gece yarısı gelen telefo

Gecenin bir yarısında telefonum çaldığını anlatan Tütüncü, açtığımda telefonda bir hemşehrisinin ağladığını ve çocuğunun öldüğünü söylediğini hatırlatarak ” Liderim, çocuğum öldü. Onun için aradım, dedi. Ne yapabilirim, dedim. Vallahi bilmiyorum, sen aklıma geldin aradım, dedi. Vatandaşla bu alakayı kurabilmek biz siyasetçiler için çok önemli” dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.