SON DAKİKA
hava 19°
Google News

Türk Kızılayı personel alacak

TÜRK KIZILAYI Lojistik Uzman Yardımcısı (LUY012021) Türk Kızılay / Ankara / İstanbul / Adana / İzmir / Erzurum Yayın Tarihi: 21.1.2021 Tam …

Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 16:24

TÜRK KIZILAYI

Lojistik Uzman Yardımcısı (LUY012021)

Türk Kızılay / Ankara / İstanbul / Adana / İzmir / Erzurum

Yayın Tarihi: 21.1.2021

Tam 152 yıldır ülkemizde ve uzak coğrafyalarda insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılay; savaşlarda, mübadele yollarında, zelzelelerde, afet bölgelerinde, açlık ve yoksullukla gayret eden topraklarda, hiçbir ayrım gözetmeksizin gereksinim sahibi insanlara yardım ulaştırmakta, milletimizin ve gönül coğrafyamızın şefkat ve merhametinin sesi olmaktadır.

15 ülkede acil müdahale ve takviye grubu bulunan Türk Kızılay, insani yardım ve afet lojistik sistemlerini ülke çapında yaygınlaştırmış olup, 9 Bölge, 23 Lokal Lojistik Merkezi ile en kısa müddette afet alanına ulaşarak, afetzedelerin yanında olmaktadır. Afet anında paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde başta beslenme olmak üzere barınma, psikososyal takviye vb. alanlarda da afetzedelere takviye sağlamaktadır. Afet devri haricinde Lojistik Merkezleri aracılığıyla yıl boyunca bağışçılarımızdan gelen bağışlar ile muhtaçlık sahibi insanlara çeşitli birebir yardımları ulaştırmaktadır.

Lojistik İdaresi bünyesinde vazife alacak adayların lojistik müdahale kapasitesinin gelişmesi, birebir bağış lojistik süreçlerinin planlanması, gümrük operasyon süreçlerinin yürütülmesi, saha çalışmalarına dayanak olunması, depo ve stok idaresi alanlarında Türk Kızılay pahaları doğrultusunda faal rol almaları beklenmektedir.

Bu çerçevede müracaatlar ortasından özgeçmişi konum nitelikleri ile uyumlu olan adaylarımız aşağıda yer alan imtihan ve sonrasındaki kıymetlendirme süreçleri hakkında uygun bağlantı araçlarıyla bilgilendirilecektir. İlgili süreçlerde rastgele bir değişiklik olması durumunda da ayrıyeten bilgilendirme yapılacaktır.

Durum nitelikleri ile uyuşmayan özgeçmişler ileride oluşabilecek konumlarda kıymetlendirilmek üzere kizilaykariyer.com aday bilgi tabanında gizli tutulacak ve bu adaylarımıza rastgele bir geri dönüş yapılmayacaktır.

Müracaat Süreci

1) İlan 10 Şubat 2021 Saat 17:00’da kapatılacaktır.

2) Özgeçmiş oluştururken son 6 ayda çekilmiş fotoğraf eklenmesi ve ilana müracaat yapılması durumunda Meslek Bilgileri / Tercihlerim kısmındaki sisteme genel manada tanımlanmış tüm soruların cevaplanması değer arz etmektedir.

İmtihan ve Kıymetlendirme Süreci

1) Genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi kısımlarından oluşacak imtihana davet edilecek adaylara bilgilendirme bildirileri 22-26 Şubat 2021 tarihlerinde gönderilecektir.

2) İmtihan sonrası kıymetlendirme süreçlerine davet edilecek adaylara ayrıyeten bilgilendirme yapılacaktır.

Öteki Süreçler

1) İmtihan ve kıymetlendirme süreçlerinde başarılı olan ve atanmaya hak kazanan adaylara atama süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Temel Oryantasyon ve Kızılay Ahenk Eğitimi ile birlikte İSG, Temel Yangın, Temel Afet Hazırlık ve Müdahale, SAP, EWM vb. programların kullanımı, İleri Sürüş Teknikleri ve Ferdî Gelişim hususlarındaki eğitimler verilecektir.

2) Üstteki eğitimlerle birlikte çalışanlarımıza teorik ve pratik lojistik süreçleri tecrübeleri kazandırılacak olup, ilgili gelişim sürecini tamamlayan çalışanlarımız bir sonraki etapta Lojistik Yöneticiliğine bağlı Merkez Ünitelerde ve Yurt İçi Lojistik Merkezlerinde vazifelerine devam edeceklerdir.

Genel Nitelikler

– Lisans mezuniyeti, (Lojistik İdaresi, Ulaştırma ve Lojistik, Milletlerarası Ticaret ve Lojistik, Memleketler arası Lojistik ve Nakliyecilik vb. bölümler)

– Tercihen İngilizce bilgisi, (konuşma, yazma, okuma)

– Uygun seviyede MS Office programları bilgisi,

– Tercihen etkin SAP kullanımı,

– Tercihen EWM programına hakim,

– Tercihen filo takip programını kullanabilen,

– Tercihen kara, deniz, demiryolu ve havayolu nakliyat mevzuat bilgisi olan,

– Tedarik zinciri idaresi bilgisine sahip,

– Depo idaresi mevzuat bilgisi olan,

– Gümrük mevzuat bilgisi olan,

– Filo idaresi bilgisine sahip,

– Planlama tertip mahareti,

– Vakti faal yönetebilen,

– Kavramsal düşünme hüneri gelişmiş,

– Kadro çalışmasına yatkın,

– Tesirli bağlantı marifeti olan,

– Tahlil ve sonuç odaklı,

– Proaktif ve Gelişim odaklı,

– Paydaş memnuniyetine değer veren,

– Askerlik hizmetini tamamlamış yahut tecilli olmak (erkek adaylar için),

– Yurtiçi seyahat manisi bulunmayan,

– B sınıfı şoför dokümanına sahip faal araç kullanabilen.

Vazife Tarifi

– Demiryolu, havayolu, karayolu üzere çeşitli alanlarda yürütülen lojistik operasyonlarına dayanak verilmesi,

– Depo stok takibinin ve kritik stok düzeyinin tespiti için yürütülecek faaliyetlere dayanak verilmesi,

– Yük ve depo optimizasyonu çalışmalarına dayanak verilmesi ,

– Ünitenin yıllık stratejisinin, iş planının ve bütçesinin hazırlanması süreçlerine takviye olunması,

– Kurumun farklı STK’lar ve devlet kurumları ile yürüttüğü projelerde kendi vazife alanlarında kalan işler ile ilgili takviye verilmesi,

– Yürütülen lojistik operasyonlarının uçtan uca takip edilerek süreç performansının izlenmesi,

– Misyonu ile ilgili araştırma, geliştirme, ünite içi yaygınlaştırma ve sonuç raporlarının hazırlanması.

Memurlar