DOLAR 28,9710 % 0.31
EURO 31,5815 % 0.26
STERLIN 36,7096 % 0.49
FRANG 33,1707 % 0.57
ALTIN 1.905,62 % 0,85
BITCOIN 1.115.789 2.01

Türk devletlerinden ombudsmanlar birliği

LİDER YILMAZ Ankara – Kamu yönetimlerinde hak arama kültürü, bayanların ve çocukların haklarını aramada nasıl hareket edecekleri üzere toplumsal …

Yayınlanma Tarihi : Google News

LİDER YILMAZ Ankara – Kamu yönetimlerinde hak arama kültürü, bayanların ve çocukların haklarını aramada nasıl hareket edecekleri üzere toplumsal sıkıntılara ortak tahlil aranacak. KDK, geri itmeler sonucu 19 kişinin donarak can verdiği göçmen sorunu konusunda Yunanistan’ı da tüm dünyaya şikayet etti. BM, Memleketler arası Göç Örgütü, Mülteciler Yüksek Komiserliği, AİHM, Avrupa Kurulu’na mektup yaparak, batı ülkelerinde “vicdanı” olan insanları hassas hale getirmeye çalışan KDK, hususa ait hazırladığı raporu yabancı lisanlara çevrilerek tüm dünyaya ulaştıracak.

Türk birliği

Malkoç, ekonomik, toplumsal, askeri ve memleketler arası bir çok bahiste ortak hareket eden Türk devletlerinin “ombudsmanlar birliği” kuracağını açıkladı. Malkoç, mart ayında hayata geçirilecek “ombudsmanlar birliği” için “bir buçuk ay içerisinde Mart’ta Türk Devletleri Ombudsmanlar Birliğini de kurmuş olacağız, protokollerimiz hazır, Kazakistan ombudsmanını bekliyoruz” sözlerini kullandı. Türk ombudsmanlar birliği, kamu yönetimlerinde hak arama kültürü, bayanların ve çocukların haklarını aramada nasıl hareket edecekleri üzere toplumsal sıkıntılara ortak tahlil arayacak. Malkoç, “Türk devletlerindeki vatandaşlar rastgele bir meseleyle karşılaştığında hangi ülkedeyse o ülkenin ombudsmanlığı üzerinden onların kederleri, kahırları daha kolay giderilecek. Hukuksal açıdan yol gösterilecek.” dedi.

Milliyet

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.