SON DAKİKA
hava 16°
Google News

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 puan ile memur alımı yapıyor! Başvuru ekranı ve şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az 60 KPSS puan şartı ile belirtilen kadrolara memur alımı yapacağını ilan etti. Başvuru tarihi ve şartlarına ilişkin merak edilen tüm detaylara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme :

23 Aralık 2022 - 15:01

Sahil Güvenlik Komutanlığı, “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi Mütercim Tercuman, İletişim Uzmanı, Bilgisayar Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Radyo Televizyon Uzmanı, Mali İşler Uzmanı, Avukat, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı, Tedarik Uzmanı, Psikolog ve İnşaat Teknikeri kadrolarına memur alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, şişli escort adaylardan en az 60 KPSS puan şartı arıyor. İşte Ayrıntılar…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuruları 14 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 11:00’de başlayıp, 23 Aralık 2022 Cuma günü saat 11:00’de sona erecek.

Adaylar sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla internet ortamında başvurularını gerçekleştirebilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.

c. Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

ç. Yapılacak başvurularda; (

1) Lisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03,
(2) Önlisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (23 Aralık 2004 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

f. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

g. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

ğ. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

h. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.

ı. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak.

RESMİ İLAN METNİ