DOLAR 28,8560 % -0.26
EURO 31,5496 % -0.7
STERLIN 36,4991 % -0.65
FRANG 32,9482 % -0.48
ALTIN 1.889,72 % -0,61
BITCOIN 1.091.021 -1.278

Saat 24.00’ten sonra müzik yasağı kalkıyor mu? Bakan Soylu’dan açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen AKUT Grubunun Tanıtım ve Akreditasyon Töreni’nde açıklamalarda bulundu.İşte İçişleri Bakanı Soylu’nun …

Yayınlanma Tarihi : Google News
Saat 24.00’ten sonra müzik yasağı kalkıyor mu? Bakan Soylu’dan açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen AKUT Grubunun Tanıtım ve Akreditasyon Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

İşte İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

Biz sorumlulukları olan milletiz. Afganistan’a 3. düzgünlük trenimiz gidiyor. 0-2 yaş kümesinde Lübnan’daki çocuklar sütten uzaklar. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu duyunca ‘Süleyman Beyefendi bunu çabucak çözmemiz lazım” dedi. Lübnan’daki 0-2 yaş kümesindeki çocukların süt gereksinimini ülkemiz karşılayacak. Bangladeş’e de gittik, oradaki görüntüyü görmeniz lazım. İdlib’den, Cerablus’a, Filistin’e kadar her tarafla buluşmaya çalışan bir milletin evlatlarıyız. Dünyada en çok yardım yapan ülkeyiz. İdlib’deki her mesken bir güneştir, dünyayı aydınlatan. İnşallah yaşarsak sağsak bayramda orada olmak nasip olur.

Pazar günü de Erzurum’daydık. Orada çığ tatbikatı yaptık. İnşallah bundan sonraki tatbikatlarda da bir ortada oluruz. İzlerken keyif aldığımız, dört dörtlük bir tatbikat yaptık. Aman Allah’ım, gurur duyabileceğimiz bir tatbikat yaptılar. İnşallah gerçeğine gerek olmaz. Hazırlıklı olmak elbette ki gerekli. 2022 yılını tatbikat yılı olarak ilan etmiştik. Daha çok can kurtarmak, daha çok yaraya merhem olmak.

TÜM OKULLARDA TATBİKATIMIZ OLACAK

Cuma günü, yarın tüm Türkiye’de tüm okullarda bir tatbikatımız var. Afet anlarında okullardan tahliye tatbikatımız var. Yarın tüm Türkiye’de tüm çocuklarımızı bir tatbikatla buluşturmuş olacağız. Önümüzdeki aylar içerisinde de bir Türkiye tatbikatı yapacağız. Biz bir afet bölgesiyiz, bunu hiçbir vakit unutmamalıyız.

Sizlerin de bildiği üzere 2021 yılını afet idaresi eğitimi yılı ilan etmiştik. Eğitimler verdik. Hepimiz biliyoruz ki teorik eğitimi, pratikle birleştirmek değerli. Bu nedenle 2022 yılında tatbikat yılı ilan ettik.

MÜZİK YASAĞI AÇIKLAMASI

Bakan Soylu, saat 24.00’ten sonra müzik yasağının kaldırılmasına ait de konuştu. Soylu, “Kültür Bakanlığımız ve Sıhhat Bakanlığımızla mevzuyu değerlendireceğiz.” dedi.

Milliyet

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.