DOLAR 28,8560 % -0.26
EURO 31,5496 % -0.7
STERLIN 36,4991 % -0.65
FRANG 32,9482 % -0.48
ALTIN 1.889,72 % -0,61
BITCOIN 1.091.021 -1.278

Öğretmen: Darp etmedim, kamera açısı tersten görüyor

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan özel bir kreşte meydana gelen olayda, 5 yaşındaki M.U. savlara nazaran öğretmeni N.A. tarafından darp …

Yayınlanma Tarihi : Google News

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan özel bir kreşte meydana gelen olayda, 5 yaşındaki M.U. savlara nazaran öğretmeni N.A. tarafından darp edildi. İki çocuğunu da kreşten almaya gelen baba çocuğunun daima başıyla oynadığını görünce ne olduğunu sordu. Küçük çocuk ağlamaya başlayınca ablası da M.U.’yu öğretmenlerinin ittirdiğini söyledi. Durum üzerine kreşe dönüp güvenlik kameralarını izleyen baba izledikleri karşısında şoke oldu. Oğluna şiddet uygulayan öğretmeni kreş yönetimine şikayet etmesine karşın beklediği karşılığı alamayan baba, polis merkezine giderek şikayette bulundu.

5 yaşındaki çocuğu darp ettiği tez edilen öğretmen konuştu

Kreşte 5 yaşındaki çocuğu darp ettiği argüman edilen N.A. isimli öğretmen hakkındaki savlar ile ilgili konuştu. Yaşanan durumu anlatan N.A., imajda yer alan hareketi çocuğu darp etmek için değil, arkadaşlarına ziyan vermesini önleyip havuzdan çıkarmak için yaptığını öne sürdü. Öğrencinin velisinin kendisini odaya kilitlediğini, darp ve hakaret ettiğini argüman etti. Kamera aykırı açıda olduğu için yaptığı hareketin yanlış anlaşıldığını söz eden N.A., “Çok üzgünüm, söz etmek benim için güç. Çıkış saatimizdi, çocuklar oynuyordu. Çocuğun arkadaşlarına ziyan verdiğini gördüm. Oturuyordum, çocuklara da top geldi. Panik ve endişeyle süratlice yaklaştık top havuzundan çekip çıkardım. Montundan tuttum, kilolu olduğu için çekerken çıkaramadığım için oturdum. Çocuk kendini yere attı, göz teması kurdum. Zil çaldı babası geldi teslim ettik. Mutlaka darp yok, kamera açısı tersten görüyor. Eksperler de baktı bu türlü bir tespit yok” dedi.

5 yaşındaki çocuk öğretmeni tarafından darp edildi

“Kendi oğlumun gözü önünde beni darp etti”

Çocuğun babası tarafından 1 saat zorla alıkonularak çocuğunun gözü önünde darp edildiğini argüman eden N.A., “Aile, 5 dakika sonra geri döndü, başının şiştiğini görmüşler. Güvenlik kamerasına bak istediğini söyledi. Bizde kameranın nasıl kullanılacağını bilmediğimiz içinde müdire hanımı aramasını söyledik. Orada tam manasıyla, benim gidişimi gördü ve tutuşumu gördüğü an ayağa kalktı. Oda yalnızca kendi çocuğum ve yardımcı öğretmenimiz vardı. Kendi oğlumun gözü önünde beni darp edip, kapıyı kilitleyerek ve önemli hakaretlerde bulundu. Sonra eşi de içeri girdi ve bana saldırdı. Çocuk geldi, ‘öğretmenim bana vurmadı’ diyerek ağladı” diye konuştu.

“1 saat beni odaya kilitledi, yalvardığım halde odadan çıkarmadı”

Olayın akabinde mevtle tehdit edildiğini tez eden N.A., “1 saat beni odaya kilitledi. Yalvardığım halde odadan çıkarmadı. Yalnızca oğlumu çıkarması için yalvardım ve sonra oğlumu dışarı çıkardı. Odanın her yerine vurdu, kırdı. Sonraki gün şikayetçi oldum. Bu olay Cumartesi yaşanıyor, Pazar günü de hocamız aileye yollarımızı ayıralım dediği için ‘sizi bitireceğim’ üzere tehditler savurdu bize. Daha sonrasında zorla aldığı imajları medyaya yaymaya başladı. Dava sürecindeyiz esasen bundan sonra kararı adaletin vereceğini düşünüyorum”

Memurlar

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.