DOLAR 28,8560 % -0.26
EURO 31,5496 % -0.7
STERLIN 36,4991 % -0.65
FRANG 32,9482 % -0.48
ALTIN 1.889,72 % -0,61
BITCOIN 1.091.021 -1.278

Öğrenciler ve öğretmenler atık malzemelerle ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’ oluşturdu

Battalgazi ilçesindeki okulda öğrenci ve öğretmenler, okullarda geri dönüşümü yaygınlaştırmak için “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık …

Yayınlanma Tarihi : Google News

Battalgazi ilçesindeki okulda öğrenci ve öğretmenler, okullarda geri dönüşümü yaygınlaştırmak için “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık” projeleri kapsamında çalışma başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında okuldaki bir oda, atıl araç lastiği, bilgisayar kasası, elek, eski sıra ve masalarla dizayn ederek, kütüphaneye dönüştürdü.

Oluşturulan kütüphanenin kitap muhtaçlığı da yeniden öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

– Proje kapsamında kütüphane kurulan okul sayısı artırılacak

Malatya Ulusal Eğitim Müdürü Battal Kanbay, AA muhabirine, okullarına kütüphane kazandıran öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

“Kentteki 2 okulda Sıfır Atık Projesi kapsamında kütüphane yapıldı. Bunu 4’e çıkaracağız.” diyen Kanbay, oluşturulan kütüphanelerin öğrencilere yarar sağladığına işaret etti.

Kanbay, “Elimizdeki mevcut eserleri nasıl değerlendirebileceğimizi göstermiş olduk. Bu bir farkındalıktır.” diye konuştu.

– “Sıfır maliyetle dört dörtlük kütüphane yaptık”

Okul Müdürü Mehmet Aşut da kütüphanenin Sıfır Atık Projesi ile oluşturulmasının öğrencileri keyifli ettiğini belirtti.

Geri dönüşüm gereçlerinin tekrar kullanılabileceğini göstermeyi amaçladıklarını tabir eden Aşut, şöyle konuştu:

Aşut, gereçleri kurum ve kuruluşların depolarından temin ettiklerini lisana getirerek, eski, çöp diye bakılan eserleri yenilediklerini aktardı.

Kütüphanedeki kitapların her birinde bir öğrencinin isminin yazdığını anlatan Aşut, “Kitapları öğrenciler armağan ediyor ve bu nedenle de isimleri yer alıyor. Kütüphanenin her şeyini öğretmen ve öğrencilerle el ele vererek yaptık.” diye konuştu.

Memurlar

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.