DOLAR 28,9710 % 0.31
EURO 31,5815 % 0.26
STERLIN 36,7096 % 0.49
FRANG 33,1707 % 0.57
ALTIN 1.905,62 % 0,85
BITCOIN 1.115.789 2.01

Afetzedeler için AFAD koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılabilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran, Türkiye’de meydana gelebilecek sarsıntılar sonrasında …

Yayınlanma Tarihi : Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran, Türkiye’de meydana gelebilecek sarsıntılar sonrasında ziyan gören afetzedeler için insani yardım kampanyasının başlatılması hakkında ekli karar yürürlüğe konuldu.

Buna nazaran, ülkede meydana gelebilecek sarsıntılar sonrasında ziyan gören afetzedeler için gerek görülmesi halinde AFAD uyumunda insani yardım kampanyası başlatılabilecek.

Kampanyalar kapsamında valilikler, belediyeler ve başka kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve hükmî bireylerce direkt bağış yapılması emeliyle kamu bankaları yahut özel bankalar nezdinde açılacak hesaplar AFAD tarafından duyurulacak.

AFAD tarafından Elazığ zelzelesinden sonra başlatılan insani yardım kampanyası hasebiyle açılan hesaplara, 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen sarsıntı nedeniyle ziyan gören afetzedeler için yapılmış/yapılacak olan bağışlar da insani yardım kampanyası kapsamında pahalandırılacak.

Doğal sit alanları

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi sonlarındaki Zamantı Irmağı kaynağı, Melikgazi ilçesi hudutlarındaki Engir Gölü, Balıkesir’in Marmara ilçesi sonlarındaki Marmara Kayalıkları, Marmara Adası ve Eşek Adası doğal SİT alanlarının muhafaza statüsünün yine kıymetlendirilmesi sonucu hudut ve koordinatları belirlenen alanlar, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Kırklareli’nin Kofçaz ilçesi Karaabalar köyü ile merkez ilçe Çağlayık köyü ortasında iki ilçe sonlarının tespitine ait ekli kararın yürürlüğe konulması kararlaştırıldı.

“Tokat Sahipsiz Hayvanları Muhafaza Birliği”nin ve Erzurum’un Oltu ilçesinde “Çoruh Belediyeleri Birliği”nin kurulmasına müsaade verildi.

Memurlar

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.