DOLAR 28,8760 % -0.2
EURO 31,5760 % -0.63
STERLIN 36,5293 % -0.57
FRANG 32,9896 % -0.37
ALTIN 1.891,72 % -0,51
BITCOIN 1.093.703 -1.14

Abdülhamid’in torunu için Bakanlık devreye girdi

Sultan Abdülhamid’in 4. jenerasyon torunu Emel Adra, 14 Ağustos’ta, Beyrut’ta koronavirüse yakalandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Adra …

Yayınlanma Tarihi : Google News

Sultan Abdülhamid’in 4. jenerasyon torunu Emel Adra, 14 Ağustos’ta, Beyrut’ta koronavirüse yakalandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Adra’nın Beyrut’ta bir hastanede tedavi gördüğünü öğrenmesiyle Türkiye devreye girdi. Çavuşoğlu, Beyrut’un Türkiye Büyükelçisi Hakan Çakıl’ı arayarak tedavi için gerekenin yapılması konusunda talimat verdi.

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine nazaran;

AĞIR BAKIMDA YATTI

Dışişleri Bakan Yardımcısı Selim Kıran, Büyükelçi Çakıl ve büyükelçilik çalışanları Emel Adra’nın tedavi sürecini yakından takip ederek, gereken her türlü takviyesi verdi. Hekimlerin Adra’nın tedavi sürecine ağır bakımda devam etmesi gerektiğini söylemesi üzerine, Türkiye müdahil oldu. Adra hastalığının birinci günlerinde tedavi gördüğü hastaneden, Beyrut Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. Adra’nın tedavisini dakika dakika takip eden Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da mevzuyu bildirdi. Emel Adra, çoğunluğu ağır bakımda olmak üzere, 3 hafta hastanede tedavi gördükten sonra taburcu oldu.

ELİ UYGUNLAŞINCA TEŞEKKÜR MEKTUBU YAZDI

Emel Adra tedavi sürecinde sağ elinde his kaybı da yaşadı. Elindeki his kaybı geçer geçmez Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazan Adra, şu sözleri kullandı:

“COVID-19’a yakalandıktan sonra Beyrut Amerikan Hastanesi’nde büyük çoğunluğu ağır bakım olmak üzere 14 Ağustos-13 Eylül 2020 tarihleri ortasında tedavi gördüm. Bu mühlet zarfında göstermiş olduğunuz dayanaklarınız için minnettarım. Uzak diyarlarda olmamıza karşın şahsınızla, devletinizin alakasını burada hissetmek bizim için onur verici. Sürgünden sonra kalplerde yer edinmek şahsım ismine kıvanç kaynağı. Başta aileniz olmak üzere, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a, Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl’a, Konsolos Didem Büyükarslan’a ve Büyükelçi sekreteri Joyce Haddad hanımefendiye yakın ilgi ve dayanakları için şükranlarımı sunarım. Sevgili Peygamberimizin buyurduğu üzere, beşere şükretmeyen, Allah’a edemez. Mektubu kendi elyazımla yazmak istiyordum, ama hastaneden çıktığımda bir süre sağ elimi kullanamadım. Bu yüzden bu mektubu tehirli olarak yazıyorum.”

Memurlar

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.