DOLAR 28,8760 % -0.2
EURO 31,5760 % -0.63
STERLIN 36,5293 % -0.57
FRANG 32,9896 % -0.37
ALTIN 1.891,72 % -0,51
BITCOIN 1.093.703 -1.14

4 Mart Cuma bugün hangi illerde okullar tatil? 4 Mart 2022 hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak?

Ağır kar yağışı nedeniyle birtakım vilayetlerde okullar yarın tatil ilan edildi. Türkiye, mart ayıyla birlikte bahar mevsimine girdi. Lakin kimi …

Yayınlanma Tarihi : Google News
4 Mart Cuma bugün hangi illerde okullar tatil? 4 Mart 2022 hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak?

Ağır kar yağışı nedeniyle birtakım vilayetlerde okullar yarın tatil ilan edildi. Türkiye, mart ayıyla birlikte bahar mevsimine girdi. Lakin kimi bölgelerde kar yağışı tesirini gösterdi. Ağır kar yağışı nedeniyle 9 vilayette okullar tatil edildi. Pekala, Hangi vilayetlerde okullar tatil? 4 Mart 2022 Yarın hangi kent ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak? Yarın hangi vilayetlerde okullar tatil oldu?

YARIN HANGİ VİLAYETLERDE OKULLAR TATİL? (4 MART CUMA 2022)

Mart ayına girilmesiyle bahar mevsiminin sinyalleri gelirken kimi hala vilayetler kar yağışıyla gayret ediyor. Ağır kar yağışının olduğu Isparta, Karabük, Denizli, Sinop, Samsun, Bitlis, Ordu, Van ve Konya’nın 13 ilçesinde eğitime 1 gün orta verildi.

4 Mart Cuma 2022 okulların tatil olduğu vilayetler:

  • – Isparta
  • – Karabük
  • – Denizli
  • – Sinop
  • – Samsun
  • – Bitlis
  • – Ordu
  • – Van
  • – Konya (13 ilçesinde)

4 MART CUMA ISPARTA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Isparta’da kar yağışı nedeniyle eğitime verilen orta 1 gün daha sürecek. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar, buzlanma ve soğuk havanın yarın da tesirini sürdüreceği belirtildi. Açıklamada, “4 Mart Cuma günü Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri, çeşitli kurslar, motorlu şoför kursları, uygulama eğitim merkezleri, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine orta verilmiştir.” tabirleri kullanıldı.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı bildirildi. Kentte kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edilmişti.

4 MART CUMA KARABÜK’TE OKULLAR TATİL Mİ?

Karabük’ün Ovacık ilçesinde ağır kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Ovacık İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle Spor Lisemiz hariç tüm okullarımızda eğitim öğretime Cuma günü orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçimizin de idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir” denildi.

4 MART CUMA DENİZLİ’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Denizli’nin kimi ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün orta verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada olumsuz hava şartlarının kimi ilçelerde tesirini sürdürdüğü söz edildi. Açıklamada, olumsuz hava kurallarının devam etmesi, insan sıhhati ve trafik güvenliği riskleri oluşturması nedeniyle Acıpayam, Çameli ve Kale ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 4 Mart 2022 Cuma yüz yüze eğitime orta verildiği eğitim ve öğretime uzaktan devam edileceği belirtildi. Açıklamada, kelam konusu ilçelerdeki engelli ve gebe kamu vazifelilerinin yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

4 MART CUMA SİNOP’TA OKULLAR TATİL Mİ?

Sinop’ta ağır kar yağışı beklentisi nedeniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik bilgilere nazaran kentte yarın kar yağışının tesirli olmasının beklendiği kaydedildi. Yağış beklentisi nedeniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitime 3 Mart perşembe günü orta verileceği vurgulanan açıklamada, vatandaşlardan buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuz durumlara karşı dikkati olmaları istendi.

4 MART CUMA SAMSUN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Samsun’un birtakım ilçelerinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildiği bildirildi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde yer alan açıklamaya nazaran, meteorolojik kaidelere dayalı olarak yapılan kıymetlendirme sonucunda Alaçam, Ayvacık, Canik, Havza, Ladik, Vezirköprü ve Yakakent ilçe geneli, Kavak ve 19 Mayıs’ta ise taşımalı eğitime bir gün orta verilmesi kararlaştırıldı.

4 MART CUMA BİTLİS’TE OKULLAR TATİL Mİ?

Bitlis merkez ile Mutki ve Tatvan ilçelerinde, kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime 1 gün orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar nedeniyle vilayet merkezi ile Tatvan ve Mutki’deki tüm eğitim kurumlarında, eğitim ve öğretime bir gün orta verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

4 MART CUMA ORDU’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu’nun birtakım ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün orta verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ilçelerimizdeki okulların tamamında Fatsa, Perşembe, Çatalpınar ilçelerimizde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, Altınordu ve Ünye ilçemizde kırsal mahallelerdeki okullar ile ilçe genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 4 Mart 2022 Cuma günü 1 gün mühletle eğitime orta verilmiştir.”

Kelam konusu ilçelerdeki engelli ve gebe kamu vazifelileri yarın idari müsaadeli sayılacak.

4 MART CUMA VAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Van’ın Başkale ilçesinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edilirken, ilçede park halindeki araçların ise kara gömüldüğü görüldü. Meteorolojinin ihtarlarından akabinde ilçede kar yağışı yine başlarken, park halindeki araçlar kar altında kaldı. Başkale Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran ilçede eğitim ve öğretime bir gün orta verildi. Açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 4 Mart 2022 Cuma (yarın) ilçemiz genelinde birinci ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir” denildi. Van Büyükşehir Belediyesi Başkale Yol Bakım ve Tamirat Dairesi’nden alınan bilgilere nazaran 69 yerleşim yerinin ulaşıma kapadığı belirtildi. Ağır kar yağışının hakim olduğu Başkale’de yol açma çalışmaları aralıksız devam eden Başkale’de Van Büyükşehir Belediyesi ve Başkale Belediyesi takımları caddelerde küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

4 MART CUMA KONYA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konya’da, ağır kar ve buzlanma nedeniyle 13 ilçede yüz yüze eğitime 1 gün orta verildi. Gebe ve engelli kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak. Kar ve buzlanma nedeniyle Akşehir, Altınekin, Ahırlı, Beyşehir, Derbent, Derebucak, Doğanhisar,Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Tuzlukçu, Sarayönü ve Yunak’ta yüz yüze eğitime 1 gün orta verildi. Öğrenciler, uzaktan eğitim görecek. Gebe ve engelli kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak. Ayrıyeten Cihanbeyli ve Kadınhanı ilçelerinde ise kimi mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitime orta verildi.

Haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.